اشتغال معلولان

 

 

اشتغال معلولان

یکی از مسائلی که در چند سال اخیر دغدغه بسیاری از جوانان کشور مارا تشکیل داده ، پیدا کردن یک شغل مناسب است . متاسفانه این معضل کم توانان جسمی و حرکتی را بیشتر از سایر گروهای اجتماع می آزارد که دلیل این امر ، پایین بودن فرهنگ برخورد با چنین افرادی از سوی بعضی از کارفرمایان است .

چه بسیار مواردی که کارفرماحتی با وجود توانمندی فردی معلول از استخدام او سر باز زده و اورا با بهانه ای واهی از سازمان بیرون می کند فقط و فقط به جرم کم توانی در عضوی که چندان با آن حرفه مرتبط نیست .

آنچه در این میان بیش از پیش تاسف انسان های نیک سرشت را بر می انگیزد به برخورد نامناسب کارفرمایان با معلولانی است که نقص عضوی کوچک داشته و حتی از توانایی شغلی بسیار بالاتری نسبت به افراد عادی با بدن سالم برخوردار است . پدیده زشتی که بارها نمونه اش را در برخورد با مددجویان این مرکز دیده ام .

آنچه از سوی این کارفرمایان مورد غفلت واقع می شود بی توجهی به این نکته است که کم توان جسمی و حرکتی به دلیل وجود نقصی در بدنشان و برای اثبات خود از انگیزه ای به مراتب بالاتر از یک فرد عادی برخوردارند. انگیزه و پشتکاری که با کمی توجه می تواند باعث رشد و شکوفایی آن کم توان و سازمان محل کارش شود. شاید یکی ار مهم ترین دلایل بروز این وضعیت در بازار کار کشورمان برای معلولان کم توجهی ها از سوی نهاد های مسئولی است که می باید در زمره وظایفشان زمینه اشتغال هر چه بیشتر معلولان را فراهم کنند .

                              عباس صباح کوهی – معاون مدیر مرکز رعد

نشانی : خیابان پیروزی ، خیابان نبرد ، بعد چهارراه ائمه اطهار ، بن بست سازمان آب ، مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد شرق .

تلفن : 33082625                        نمابر : 33108351

حساب جهت کمکهای نقدی : 103732360 بانک تجارت شعبه افراسیابی

/ 0 نظر / 62 بازدید